Pelikan Toledo 1931 Limited EditionLimited EditionPELİKAN
Pelikan Toledo 1931 Limited EditionLimited EditionPELİKAN
Pelikan Toledo 1931 Limited Edition
Pelikan Toledo 1931 Limited Edition
Pelikan Toledo 1931 Limited Edition
Pelikan Toledo 1931 Limited Edition

Pelikan Toledo 1931 Limited Edition (M101)

Marka : PELİKAN
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺47.879,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺38.303,99(KDV Dahil)

Pelikan Toledo 1931 Sınırlı Üretim Dolma Kalem

"Zamanının Orijinalleri" dizisinde doruk ve büyük final olarak Pelikan, zarif bir başyapıt sunuyor: sınırlı sayıda efsanevi "Toledo". Orijinal sayı 1931 yılına dayanıyor ve o zamanlar zaten nadirdi.

Yüksek kaliteli orijinal malzemeler ve detay bakımı, bu dolma kalemi gerçek bir hazine haline getirir. Tıpkı "o zamanlar" gibi, kakma altın süslemeli grup Toledo'daki zanaatkârlar tarafından üretildi, bu nedenle dolmakalemin geleneksel adı. İspanyol şehri, kökenleri Suriye Şam'a dayanan telkari damaskig sanatının dünyanın önde gelen merkezi olarak kabul edilir.

18 ayar altın uç geleneksel olarak son ayrıntıya kadar mutlak mükemmellikle üretilir ve elle yazılır.

 

Pelikan Toledo 1931 Limited Edition Fountain Pen

As climax and grand finale in the series "Originals of Their Time", Pelikan presents an exquisite masterpiece: the legendary "Toledo" in limited edition. The original issue dates back to 1931 and was already a rarity back then.

High quality original materials and care for detail make this fountain pen a real treasure. Just as "back then", the band with inlaid gold ornamentation is crafted by artisans in Toledo, hence the fountain pen's traditional name. The Spanish city is considered to be the world's leading center for the the filigree art of damaskig, whose origins go back to Syrian Damascus.

The 18 carat gold nib is produced traditionally with absolute perfection right down to the last detail and written in by hand.